AKTUALNOŚCI

Z okazji poświęcenie ołtarza, który jest obrazem ofiary Chrystusa i Jego Ostatniej Wieczerzy, składam księdzu Proboszczowi i Jego Parafianom wyrazy uznania oraz podziękowanie za dokonane dzieło wraz z pięknie zorganizowanymi uroczystościami towarzyszącymi.

Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy wszystkim, którzy spożywają i bedą spożywać Pokarm Eucharystyczny, pochodzący z tego ołtarza.

Abp. Stanisław Gądecki

***

Z wielką radością uczestniczyłem w powitaniu Matki Bożej! Gratuluję! Przyjęliście Maryję po Królewsku – przybyła przecież Królowa Polski. Niech dobry Bóg błogosławi Księdzu Proboszczowi Zbigniewowi i całej Wspólnocie!

Bp. Grzegorz Balcerek

***

Gratuluję Księdzu Proboszczowi Zbigniewowi Dobroniowi i parafianom pięknego dzieła renowacji kościoła parafialnego.  Na dalsze prace, a zwłaszcza na rozwój Kościoła zbudowanego z żywych kamieni z serca błogosławię.

Bp. Zdzisław Fortuniak 

***

Za nami czas pielgrzymki Nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej w naszej parafii. Składam moje podziękowanie, najpierw za ten niezwykły czas – nie da się ocenić wymiaru duchowego – teraz jest ten czas zbierania tych owoców. Ale daje się ocenić ten wymiar materialny. Kochani moi, dziękuję Wam za gościnność wyrażoną przepiękną dekoracją waszych domów i naszych miejscowość. Dziękuję za udekorowanie, przygotowanie i posprzątanie naszych świątyń – za ofiary na kwiaty, za przepiękną dekorację i konstrukcję tronu oraz kwietnika. Dziękuję służbą – policji i OSP Mórkowo i Lipno, za zabezpieczenie, eskortowanie oraz za wystawienie warty. Dziękuję za przygotowanie procesji oraz liturgii mszy św.: pocztom sztandarowym, dzieciom, osobom niosącym obraz, ministrantom, lektorom. Dziękuję za oprawę muzyczną panom organistom oraz orkiestrze z Włoszakowic. Dziękuję za obecność Nowicjatu Księży Chrystusowców. Dziękuję za przygotowanie kapliczki Matki Bożej w Mórkowie – niech będzie naszym wotum za czas nawiedzenia. Dziękuję wszystkim którzy wspierali mnie w tym czasie dobrymi radami i dobrym słowem – kogokolwiek i o cokolwiek prosiłem zawsze było to czynione z wielką życzliwością. Dziękuję że byliście obecni przez cały czas Nawiedzenia. Dziękuję za to, że takie chwile potrafią nas jednoczyć. Bardzo dziękuję – jesteście wielcy.

***

JAK NIE JA, TO KTO?

JAK NIE DZIŚ, TO KIEDY?

Konto bankowe

72 1240 1499 1111 0010 2536 9965 z dopiskiem REMONT

URATUJ KOŚCIÓŁ I PRZEJDŹ DO HISTORII

2015 – remont fundamentów kościoła, kanałów wentylacyjnych oraz budowa kanalizacji deszczowej, wymiana posadzki boczne wejście, kaplica św. Józefa oraz magazyn;

2016 – nowe kinkiety oraz nagłośnienie (instalacja, wzmacniacz i mikrofony);

2017 – oddano do renowacji obraz z ołtarza głównego;

2017 – remont dachu kościoła (wieniec, konstrukcja, nowa dachówka, rynny);

2017 – nowe wejściowe drzwi boczne oraz wymalowanie wnętrza wejścia bocznego;

2018 – renowacja obrazu “Obcowanie Świętych” Gottlieb Rontz, 1859 r.:

2018 – trwają prace we wnętrzu świątyni

2018.10.21 – zakończono etap renowacji wnętrza

2019.02.10 – poświęcenie ołtarza przez Abp. Stanisława Gądeckiego, Metropolitę Poznańskiego

2019.03.07 – poświęcenie Drogi Krzyżowej

2019.05.06 – obrazy Matki Bożej z Dzieciątkiem i św. Józefa z Dzieciątkiem po renowacji

2019.10 – remont magazynu

2019.12 – remont drzwi głównych kościoła parafialnego