WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. Sytuacja pandemii w naszej Ojczyźnie staje się bardzo trudna. Coraz więcej kontaktów z osobami prowadzi do sytuacji zakażeń, izolacji czy kwarantanny. Bardzo proszę o roztropne i odpowiedzialne przestrzeganie wszystkich wytycznych dotyczących panującej pandemii. Dbajmy o swoje zdrowie, ale także innych. Dystans, dezynfekcja i maseczka. Coraz częściej będzie się zdarzało (oby nie), że będę przechodził na zdalne kierowanie parafią. W tym czasie msze św. w kościołach zostają zawieszone, ale zamówione intencje zostaną wtedy odprawione na probostwie – bardzo proszę o zrozumienie i życzliwość w tym trudnym dla wszystkich czasie. Ofiary za msze św. można wpłacać na konto parafialne, złożyć do skrzynki na listy bądź uregulować po odblokowaniu.
  2. Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych, msze św. w Lipnie w sobotę o godz. 18:00 i w niedzielę o godz. 8:00 oraz 11:30 natomiast w Mórkowie o godz. 10:00 (msze św. jak w niedzielę) – NIE BĘDZIE mszy św. na cmentarzu, ani procesji. Cmentarz pozostaje otwarty. Przy okazji tych świąt bardzo często i licznie spotykaliśmy się z naszymi rodzinami z różnych stron, bardzo proszę w tym roku przemyślmy te rodzinne spotkania i odwiedziny. Rekomendacja – aby pozostać w domu – szczególnie seniorzy. Może lepiej za rok przy stole niż przy grobie.
  3. Odpust za zmarłych można uzyskać przez cały miesiąc listopad.
  4. Przy okazji Uroczystości Wszystkich Świętych pragnę przypomnieć o obowiązującym regulaminie cmentarza, a także o obowiązku regulowania opłaty za grób. Wszelkie prace związane z nowymi pomnikami proszę zgłaszać przed wykonaniem jakichkolwiek czynności, od 1.11.2020 roku obowiązuje złożenie Wniosek o zgodę na ustawienie/wymianę* nagrobka
  5. Udział w liturgii wg. wytycznych: kaplica w Lipnie strefa czerwona 60 osób, kościół w Mórkowie, w strefie czerwonej – 32 osoby.
  6. Modlitwa za zmarłych – wymienianki, można składać w zakrystii, biurze parafialnym lub w czasie składki. Modlitwa różańcowa za zmarłych od wtorku 3.11 do soboty 7.11 o godz. 17:30 z wyjątkiem piątku.
  7. W biurze parafialnym możliwość zamówienia intencji na rok 2021.