Drugi dzień Paschalnego Triduum przeniósł nas do parafialnego kościoła w Mórkowie. Dużo ciszy i skupienia, przejmujący śpiew chóru “Rapsodia”, to wszystko stworzyło niepowtarzalną atmosferę wielkopiątkowej Liturgii. Uroczysta Liturgia Słowa, z opisem Męki Pańskiej i modlitwą powszechną, podniośle wybrzmiewała w naszej świątyni. I wreszcie uroczyste odsłonięcie krzyża, Komunia św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Jego prostota i wymowa jednoznacznie wskazywały na Chrystusa, który jest Źródłem Życia i Zwycięzcą śmierci. A potem już tylko niesamowite godziny całonocnej i całodziennej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Nawet mury naszego zacnego kościoła nie były w stanie usłyszeć tych osobistych westchnień, natchnień i myśli, które zrodziły się w tym przepięknym czasie adoracji. I niech tak zostanie. Gorące podziękowanie wszystkim strażakom z Mórkowa i z Lipna za tak piękny przykład pełnionej warty przy Grobie Pańskim. To buduje.

Categories:

Tags:

Comments are closed