Ten pierwszy dzień Triduum Paschalnego przeżywaliśmy w Lipnie. Ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa skłoniło nas do wyjątkowego dziękczynienia, składanego Bogu. Liturgia rozpoczęła się od obłóczyn naszych ministrantów i włączenia ich do grona ministrantów starszych. Otrzymali w tym dniu alby, w których odtąd będą służyli przy ołtarzu. Ksiądz Jarosław poświęcił nowe szaty ministranckie zaraz po zapewnieniu przez Rodziców o gotowości do współpracy we formacji swoich synów. Wspólnie modliliśmy się za naszych chłopców po tym, jak odnowili swoje ministranckie przyrzeczenia. Wierzymy, że Duch Święty doda im wytrwałości w służeniu. Równie wymownym znakiem służby drugiemu człowiekowi był gest obmycia nóg 12 mężczyznom, jako powtórzenie znaku Jezusa z Ostatniej Wieczerzy. Wśród wybranych panów głównie byli ojcowie naszych ministrantów. Nie mogło oczywiście zabraknąć w tym dniu życzeń dla Księdza Proboszcza, a na zakończenie Liturgii przeniesiono Najświętszy Sakrament do Ciemnicy, by adorować Jezusa w tych szczególnych chwilach Jego opuszczenia i aresztowania.

« z 3 »

Categories:

Tags:

Comments are closed