1. Dzisiaj 2 niedziela Adwentu. Dziękuję za posprzątanie naszych świątyń. W tym tygodniu przywilej ten mają mieszkańcy Mórkowa nr 43a i 43b oraz Lipna ul. Powstańców Wlkp. nr 24 i 26. Dzisiaj zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  1. W czwartek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Taca z tego dnia przeznaczona jest na biedne kościoły w Polsce.
  2. W czasie adwentu zapraszamy na mszę św. o N.M.P. – roraty, codziennie od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 18.00. W poniedziałek, środę i piątek w Lipnie, we wtorek i w czwartek w Mórkowie. Dzieci przychodzą na roraty z lampionami. Rodzice przychodzą na roraty z dziećmi.
  3. Na półce przy wejściu do świątyni, wyłożone są kartki do rocznych wymienianek za zmarłych na 2023 rok. Wymienianki czytamy w każdą ostatnią niedzielę miesiąca przed każdą mszą św. z dziesiątką różańca. Odprawionych będzie za nich także 8 mszy św. w ciągu roku, 4 w niedziele i 4 w środę. Terminy wypisane są na kartkach. Koperty z wymieniankami wrzucamy do koszyczka w czasie składki lub przynosimy do zakrystii lub biura parafialnego. Prosimy uwzględnić przy tym ilość odprawianych za tych zmarłych mszy św.
  1. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na 2023 rok.
  1. Przypominamy, że jeśli nie będzie żadnych nowych obostrzeń sanitarnych, to odwiedziny duszpasterskie, czyli tradycyjna kolęda odbędzie się w formie odwiedzania poszczególnych domów. W związku z tym osoby, które pragną przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską, proszę by zgłosiły tę wolę do 18 grudnia włącznie. Można to uczynić na 4 sposoby: smsem lub mailem, numer komórki i adres mailowy są na naszej stronie internetowej; można zgłosić osobiście lub wypełnić kartkę ze stoliczka przy wejściu do świątyni i wrzucić do koszyczka w czasie składki. Potrzebne jest nazwisko i adres. Na podstawie zgłoszeń, po 18 grudnia ułożony będzie cały plan tegorocznej kolędy, tak by wszyscy odpowiednio wcześniej znali dzień duszpasterskich odwiedzin. W czasie kolędy msza św. w dni powszednie będzie odprawiana o godz. 19.00, tak by odwiedziny zakończyły się do mszy św.
  1. Przy zakrystii za dobrowolną ofiarą można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Są również do nabycia świece Caritas, duże po 20 zł, małe po 10 zł.
  1. Poświęcenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym będzie za tydzień w niedzielę, na mszy św. o godz. 11.30 w Lipnie. W tym miesiącu nie będzie katechezy dla rodziców trzecioklasistów, za to zapraszamy ojców dzieci z klasy 3a na spotkanie w piątek 9 grudnia, a ojców dzieci z klasy 3b w piątek 16 grudnia. Oba spotkania rozpoczną się o godz. 19.00 na probostwie w Mórkowie, przewidywany czas trwania, to ok. 45 min. Ojcowie dzieci, które nie uczęszczają do naszej szkoły wybierają sobie jeden z tych dwóch terminów. W przypadku przeszkody, pozostali ojcowie również mogą wybrać alternatywny termin. Spotkania dla matek odbędą się w późniejszym terminie.

9. W sprawie zdjęć z bierzmowania można się kontaktować z p.Lidią Olejniczak.

10. Sołectwo Lipno zaprasza dzieci i rodziców na Mikołajki 11 grudnia na godz 15.00 do parku. W programie wspólny śpiew kolęd i świątecznych piosenek. Mile widziane ręczne ozdoby na choinkę, na której razem zapalimy światełka. Zapraszamy na kawę i kiermasz ciast dla chorego Nikosia.

11. Zapraszamy na kiermasz ciast, na pomoc dla Zuzi i Nikolasa w przyszłą sobotę i niedzielę po każdej mszy św.

Tags:

Comments are closed