1. Dzisiaj 4 niedziela Wielkiego Postu. Dziękuję za posprzątanie naszych świątyń. W tym tygodniu przywilej ten przejmują mieszkańcy Mórkowa nr 20 i 21 oraz Lipna, ul. Powstańców Wlkp. nr 70 i 72. Dziękuję za ofiary złożone na dzisiejszą składkę remontową.
  1. Nabożeństwo drogi krzyżowej w Mórkowie w czwartek o godz. 17.30, a w Lipnie w piątek o godz. 17.30. Gorzkie Żale cz.2 śpiewamy w przyszłą niedzielę w Lipnie po mszy św. o godz. 11.30. Nasza Parafialna Nocna Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek 24 marca o godz. 22.00 przy krzyżu na skrzyżowaniu dróg na Leszno, Smyczynę i Nowe Mórkowo. Planujemy na nią ok. 3,5 godziny. Zakończymy ją w tym samym miejscu. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć tylko pod opieką dorosłych. Jest jeszcze kilka wolnych stacji do przygotowania rozważań. Chętnych uczestników w tej sprawie proszę o kontakt ze mną.
  1. Kandydatów do bierzmowania z klasy 8a i 8b wraz z rodzicami zapraszam na spotkanie w środę o godz. 19.00 w kościele filialnym w Lipnie. Ze względu na istotne informacje do przekazania, proszę o potraktowanie spotkania jako obowiązkowe.
  1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po mszy św.
  1. Dzień Świętości Życia obchodzimy 25 marca. W tym dniu zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia
  1. W czasie Wielkiego Postu tradycyjnie składamy ofiary na daninę diecezjalną, przeznaczoną na m.in. na funkcjonowanie centralnych instytucji naszej Archidiecezji. Koperty na daninę wyłożone są na stoliku przy wejściu do kościoła. Koperty można wrzucać do koszyczka w czasie składki, można też dokonać przelewu na konto parafialne. Dziękujemy wszystkim, którzy już to uczynili.
  1. Informujemy, że tradycyjna droga krzyżowa z Mórkowa do Lipna odbędzie się w piątek 31 marca.
  1. Wymienianki za zmarłych czytać będziemy w przyszłą niedzielę przed każdą mszą św.
  1. Spowiedź wielkopostna, z udziałem zaproszonych kapłanów, będzie w naszej Parafii w piątek 31 marca.
  1. Biblioteka w Lipnie zaprasza na spotkanie informacyjne w sprawie konkursu na promocję czytelnictwa. Odbędzie się ono 22 marca o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie w naszej gablotce.

Tags:

Comments are closed