ogłoszenia duszpasterskie – 19.09.2021 r.

  1. Dzisiaj 25 niedziela zwykła. Dziękuję za posprzątanie naszych świątyń. W tym tygodniu proszę o posprzątanie mieszkańców: Mórkowo 23 i 26 oraz Lipno ul. Spółdzielcza 23a i 23g. Dziś zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
  2. Przy ołtarzu można się zaopatrzyć w poświęcone ziarno do zasiewu.
  1. Rodziców dzieci z klasy trzeciej szkoły podstawowej, które przygotowują się do spowiedzi i Komunii św. zapraszamy na spotkanie dziś, po mszy św. o godz. 11.30 w kaplicy w Lipnie.
  1. W tym tygodniu przypada 2 rocznica Nawiedzenia Obrazu M.B. Częstochowskiej w naszej parafii. Z tej okazji w najbliższy piątek będzie odprawiona dodatkowa msza św. w Mórkowie o godz. 20.00. Zapraszamy na nią szczególnie wszystkie małżeństwa. W czasie mszy św. będzie kazanie na temat: Maryjna instrukcja obsługi sakramentu małżeństwa. Po mszy św. Apel Jasnogórski i procesja ze świecami dookoła kościoła. W sobotę będzie różaniec w Lipnie o godz. 20.00. Zapraszamy szczególnie wszystkich członków Żywego Różańca wraz z rodzinami. Po różańcu konferencja na temat: Rodzinny wymiar Żywego Różańca. Po konferencji Apel Jasnogórski i procesja ze świecami dookoła świątyni.
  1. Jako stały owoc Nawiedzenia, od środy 28 września rozpoczynamy cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Będzie ona w każdą środę po mszy św. W związku z Nowenną, także każda środowa Eucharystia będzie mszą św. wspólną, z kilkoma intencjami.
  1. Planujemy zorganizowanie kolejnej Parafiady w niedzielę 17 października od godz. 15.00. Będzie jej towarzyszyła tradycyjna loteria. Chętni mogą przynosić fanty do zakrystii lub na probostwo w godzinach otwarcia biura parafialnego. W dniu Parafiady będziemy też oczekiwać na upieczone na sprzedaż ciasto. Kolejne spotkanie dla chętnych, którzy chcieliby wnieść swoje pomysły, będzie 30 września o godz. 19.00. w byłej sale strażackiej w Lipnie. Odpust w Lipnie przeżywać będziemy w sobotę 16 października o godz. 18.00. Dochód z Parafiady przeznaczony będzie na kontynuację remontu kościoła w Mórkowie.
  1. W tym miesiącu składka remontowa będzie wyjątkowo za tydzień, a od października w każdą 3 niedzielę miesiąca. Za ofiary z góry serdecznie dziękujemy.