To była piękna, niecodzienna i potrzebna wizyta. Bp Kościoła Rzymskokatolickiego, diecezji kijowsko-żytomierskiej na Ukrainie: Vitalii Kryvytski, odwiedził swoich rodaków, przebywających w hotelu w Lipnie, na terenie naszej parafii. Spotkał się z właścicielami hotelu, którzy przygotowali w tym miejscu pobyt dla gości z Ukrainy. Przewinęło się przez nie od lutego tego roku ok. 150 osób. Wszyscy od samego początku objęci są pomocą duchową, materialną i administracyjną . Biskup Vitalii przybył ze słowem otuchy, nadziei i solidarności. Tak po ludzku, znalazł czas na wspólne spotkanie i osobiste rozmowy. Prawdziwe i wzruszające. Nie padły słowa płytkiej pociechy. Mieszkańcy hotelu usłyszeli słowa swojego rodaka, który tam na ukraińskiej ziemi, razem ze wszystkimi oczekuje życia w prawdziwym pokoju, wolności i suwerenności. Błogosławieństwo kończące spotkanie i słowa wdzięczności pod adresem gospodarzy były przyjęte głośnymi, dobitnymi brawami. Można jaśniej wyrazić radość w języku zrozumiałym dla wszystkich? Nasi goście z Ukrainy pozostają wśród nas. Zostali przyjęci jak parafianie, może tylko tymczasowo, ale razem modlimy się za nich i z nimi.

Categories:

Tags:

Comments are closed