Rozpoczęliśmy o godz. 21.00 odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. W gronie kilkudziesięciu osób zebraliśmy się w mórkowskim kościele, aby rozpocząć tę wyjątkową drogę krzyżową. Zawierzyliśmy najbliższe godziny Matce Bożej, aby razem z Nią zbliżyć się do tej tajemnicy niesienia krzyża. Wspólną intencją była modlitwa za całą naszą Parafię o dobre przeżycie Triduum Paschalnego. W czasie całej drogi, którą przeszliśmy w całkowitym milczeniu, towarzyszyły nam rozważania poprowadzone przez ks.Jarosława. Takie zaczerpnięte z codziennego życia, jakbyśmy nie patrzyli na ilustrację z obrazka lecz na kadr z ludzkiego życia. Wszak stacje drogi krzyżowej ciągle się pojawiają w naszym codziennym zabieganiu. Po kilku godzinach wędrówki po przepięknej okolicy Mórkowskiego Jaru i Doliny Samicy, dotarliśmy na nasz parafialny cmentarz, gdzie rozmyślaliśmy XIV stację: grób i zmartwychwstanie. Zdjęcia? Szliśmy po ciemku… To, co zatrzymane wzrokiem pozostaje w sercu. Dziękujemy wszystkim, którzy tę drogę krzyżową przygotowali. I tylko dwie myśli uczestników na koniec: “To było potrzebne”. “To trzeba kontynuować”.

Categories:

Tags:

Comments are closed