Drzewa owocowe zakwitły na początku maja bardzo pięknie i obficie. Przyciągały wzrok bogactwem kwiatów i zwracały na siebie uwagę intensywnym zapachem. Te same drzewa, które jeszcze nie tak dawno wydawały się uśpione zimową porą roku. Te same drzewa szybko jednak zrzuciły wiosenną szatę, aby przygotowywać się do wydania owoców. Wszystko z tego samego pnia, na tych samych konarach. Przyroda szybko się zmienia. Nikt się temu nie dziwi. W sadzie nie zbiera się zeszłorocznych owoców, które zostały już zebrane. Ich na gałęziach już nie ma. Oczekujemy na nowe: pierwsze, jedyne i niepowtarzalne. A w naszym codziennym życiu? Żyjemy tym, co pozostało już tylko we wspomnieniach, czy zauważamy, że ludzie też zmieniają się wraz ze wszystkim dookoła? Stają się inni. Dlaczego czasami tak bardzo boimy się zmian w naszym życiu?

Categories:

Tags:

Comments are closed