KOMUNIKATY

11 niedziela zwykła – 13.06.2021

1. Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że 20 czerwca 2021 r. dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej oraz w święta nakazane zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.
  2. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki podjął decyzję o przedłużeniu okresu przyjęcia przez wiernych na terenie Archidiecezji Poznańskiej wielkanocnej Komunii Świętej do Święta Podwyższenia Krzyża, tj. 14 września br.
  3. Bóg zapłać, za czas i zaangażowanie w Uroczystość Bożego Ciała, oktawę oraz Uroczystość NSPJ, za przygotowanie ołtarzy, procesji, za obecność i świadectwo wiary w Chrystusa obecnego w Eucharystii
  4. Dziś przed świątyniami wspieramy materialnie szkoły katolickie, WT UAM w Poznaniu oraz KUL.
  5. Dziś o godz. 20:30 w Lipnie Nabożeństwo Fatimskie zakończone Apelem Jasnogórskim
  6. Za tydzień składka ekonomiczna.
  7. Danina diecezjalna została złożona przez 233 rodzin naszej parafii (42 %). Z góry dziękuję za zrozumienie i składane ofiary w czasie składki lub wpłacie na konto parafialne. Nasze zobowiązanie wobec instytucji centralnych musimy uregulować do końca czerwca.
  8. Dziękuję za składane ofiary, które pozwalają funkcjonować parafii w wymiarze materialnym. Swoje darowizny można wpłacać także na konto parafialne. Nr konta: 72 1240 1499 1111 0010 2536 9965; Parafia pw. Wszystkich Świętych w Mórkowie.
  9. Dziękuję za posprzątanie naszych świątyń. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła w Mórkowie, państwa z Mórkowa nr. 8A, 9, natomiast kaplicy w Lipnie, państwa z ul. Spółdzielczej nr. 9 c, 9 e.
  10. Przewodnik Katolicki: www.przewodnik-katolicki.pl,  oraz Miłujcie się
  11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia niech Pan Bóg obficie błogosławi.