KOMUNIKATY

1 niedziela Adwentu – 29.11.2020

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy – adwent – czas radosnego oczekiwania i przygotowania do Bożego Narodzenia. W adwencie w dni powszednie Roraty z rozważaniami o Eucharystii. Zapraszam do udziału.
  2. Bóg zapłać, za ofiary złożone na składkę ekonomiczną.
  3. Udział w liturgii wg. wytycznych: kaplica w Lipnie – 30 osób, kościół w Mórkowie – 15 osób (+ obsługa). Przypominam o obowiązku zakrywania ust i nosa. Maseczka, dystans, dezynfekcja oraz myślenie.
  4. Można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki do nabycia w zakrystiach oraz na probostwie.
  5. Rozprowadzamy świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece do nabycia w kościołach oraz na probostwie w cenie 16 zł – duża, 7 zł mała. W tym trudnym czasie pomyślmy o osobach samotnych, sąsiadach. Niech płomień palącej się świecy w tym szczególnym dniu będzie wyrazem naszej jedności. Można nabywać także w dni powszednie przed i po mszy św.
  6. Kalendarze katolickie w cenie 4 zł.
  7. W biurze parafialnym możliwość zamówienia intencji na rok 2021.
  8. Dziękuję za składaną daninę diecezjalną, dotychczas 238 rodzin (w parafii ok 560 rodzin)
  9. Dziękuję za składane ofiary, które pozwalają funkcjonować parafii w wymiarze materialnym. Swoje darowizny można wpłacać także na konto parafialne. Nr konta: 72 1240 1499 1111 0010 2536 9965; Parafia pw. Wszystkich Świętych w Mórkowie.
  10. Dziękuję za posprzątanie naszych świątyń. Proszę o posprzątanie kaplicy w Lipnie, państwa, z os. Prymasa Tysiąclecia 20, 24A; natomiast kościoła w Mórkowie, państwa z Mórkowa 35, 35a.
  11. Przewodnik Katolicki: przewodnik-katolicki.pl
  12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia niech Pan Bóg obficie błogosławi.