Długo przygotowywaliśmy się do tego dnia. Z pewnym lękiem i na pewno stresem, zebraliśmy się w naszym kościele parafialnym, aby przystąpić do pierwszej w naszym życiu spowiedzi świętej. Wraz z naszymi rodzicami i księdzem Jarkiem rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy. Potem każdy mógł już osobiście doświadczyć spotkania z Jezusem Miłosiernym. Radość po sakramencie pojednania była wielka, że chcieliśmy się nią natychmiast podzielić. Podziękowaliśmy Chrystusowi za dar przebaczenia i poszliśmy do ogrodu przy probostwie, aby wspólnie cieszyć się swoimi nowymi przeżyciami. Nasi kochani rodzice przygotowali ognisko, kiełbaski, no i oczywiście pyszny placek. Zdaje się, że to wspólne spotkanie było nam wszystkim bardzo potrzebne. Oprócz jedzenia, ogniska i zabawy,towarzyszyły nam rozmowy przy kawie (to rodzice, bo my wolimy raczej wodę), placek, no i wiele, wiele radości na świeżym powietrzu. Teraz już spokojniej możemy dalej przygotowywać się do pełnego uczestnictwa we mszy św. Już trochę nie możemy się doczekać, kiedy razem z innymi będziemy mogli wreszcie też przystępować do Komunii św. w czasie każdej Eucharystii.

Categories:

Tags:

Comments are closed