Każdego roku w Uroczystość N.M.P. Królowej Polski modlimy się w intencji naszej Ojczyzny oraz w intencji wszystkich strażaków, z okazji wspomnienia św. Floriana – ich Patrona, które obchodzimy 4 maja. Po raz pierwszy jednak w naszej historii, w tym uroczystym dniu towarzyszyło nam ślubowanie złożone przez członków Dziecięcej Drużyny Pożarniczej. Rozpoczęliśmy od przemarszu do kościoła filialnego w Lipnie, aby uczestniczyć we mszy św. W obecności pocztów sztandarowych, przedstawicieli władz samorządowych naszej gminy oraz reprezentantów władz krajowych i powiatowych OSP, wspólnie modliliśmy się za naszą Ojczyznę, o pokój na świecie, błogosławieństwo dla strażaków w ich służbie i radość wieczną dla tych, którzy już od nas odeszli. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów pod adresem strażackiej służby, ale też i zachętę do doskonalenia życia i współpracy we wspólnocie, także poprzez osobisty rozwój duchowy i fizyczny. Po mszy św. wszyscy przemaszerowaliśmy do naszej Strażnicy w Lipnie, aby złożyć uroczyste ślubowanie. Po komendzie: “Druhny i druhowie do rodziców marsz”, rozpoczęła się część nieoficjalna z kawą i ciastem, zakończona posadzeniem dębu w naszym parku. Tak, to były wzruszające chwile, zwłaszcza dla najmłodszych i mamy nadzieję, że będą kontynuowane. Druhnom i Druhom Opiekunom DDP w Lipnie i wszystkim strażakom życzymy wytrwałości!

« z 2 »

Categories:

Tags:

Comments are closed