Stało się już naszą parafialną tradycją, że na zakończenie Wielkiego Postu, gromadzimy się, aby rozważania męki Chrystusa podjąć w czasie plenerowej drogi krzyżowej. W tym roku w piątek przed niedzielą palmową zebraliśmy się w Lipnie przed kościołem filialnym, aby rozpocząć naszą parafialną drogę krzyżową do Mórkowa. To bardzo symboliczne, że to duchowe i fizyczne wędrowanie połączyło obie miejscowości naszej Parafii, tak jak i my połączyliśmy się we wspólnym niesieniu krzyża. Mogliśmy spokojnie oddać się rozmyślaniom, gdyż przez całą drogę towarzyszyła nam eskorta naszych strażaków, dbając o nasze bezpieczeństwo. Przyzwyczailiśmy się, że zawsze możemy na nich liczyć. Dziękujemy im za tę służbę! Poszczególne grupy, od najmłodszych do dorosłych, niosły krzyż do kolejnych stacji. W czasie stacji towarzyszyły nam rozważania związane z życiem małżeńskim i rodzinnym, ze szczególnym uwzględnieniem krzyża, jako znaku miłości wzajemnej. Ostatnia ze stacji była na dziedzińcu przed Nowicjatem Księży Chrystusowców w Mórkowie. Tam w języku polskim i ukraińskim, modlitwą o pokój na całym świecie zakończyliśmy wieczorne nabożeństwo. Na pewno stało się ono świetnym wprowadzeniem do dobrego przeżycia Triduum Paschalnego.

Categories:

Tags:

Comments are closed