Tegoroczne Parafialne Dziękczynienie za Plony zorganizowaliśmy w Lipnie. Uroczysta msza św. odprawiona była w naszym parku. W tej najpiękniejszej katedrze świata, bo uczynionej ręką samego Stwórcy, zgromadziliśmy się, by podziękować Mu za tegoroczne plony. Rolnicy najpierw przygotowali piękną dekorację przy ołtarzu, a później i w orszaku konnym z Mórkowa i w korowodzie z Lipna przybyli na uroczystość. We wspólnocie rolników, miejscowych władz samorządowych i pozostałych parafian złączyliśmy się we wspólnym, eucharystycznym dziękczynieniu. Ksiądz Jarosław, z kłosem zboża w ręku, wygłosił homilię o potrzebie wdzięczności i szacunku: wobec Boga, człowieka i owoców ziemi i pracy rąk ludzkich. Dzielenie się chlebem, wypieczonym z tegorocznej mąki, zakończyło nasze modlitewne spotkanie.

Categories:

Tags:

Comments are closed