Ziemia Święta – pielgrzymka

Pielgrzymka do Ziemi Świętej 17-24 luty 2020R.

1 dzień 17.02.2020 – poniedziałek PRZYLOT DO IZRAELA

Godz. 8:00 wyjazd na lotnisko do Warszawy. Godz. 14:00 odprawa Paszportowa, godz. 15:25 wylot do Tel-Avivu. Godz. 20:10 odprawa Paszportowa, spotkanie z przewodnikiem i wyjazd autokarem do hotelu w Betlejem na obiadokolację i nocleg.

2 dzień 18.02.2020 – wtorek JEROZOLIMA: GÓRA OLIWNA I GÓRA SYJON

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze nasz, kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi, Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

3 dzień 19.02.2020 – środa BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASHEM

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dla chętnych zwiedzanie Jerozolimy nocą (ok. 25 USD/os.): w programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjne Żydów – Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu.

4 dzień 20.02.2020 – czwartek WADI QELT – JERYCHO-MORZE MARTWE – QUMRAN – KACER EL JAHUD – BETANIA

Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora (możliwość wjazdu kolejką linową – 15 USD/os.) Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży, następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa – Kacer El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

5 dzień 21.02.2020 – piątek JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

6 dzień 22.02.2020 – sobota CEZAREA – HAJFA – KANA – NAZARET

Śniadanie. Następnie przejazd do Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Pan Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakup wina. Przejazd do Nazaretu. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień 23.02.2020 – niedziela GÓRA TABOR – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA – KAFARNAUM

Śniadanie. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw. szerut taxi) na górę Tabor. Przejazd nad Jezioro Galilejskie: Góra Błogosławieństw, Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarmaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewem i tańcami. Dla  chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 20 USD/os.). Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

8 dzień 24.02.2020 – poniedziałek – ODLOT

Śniadanie. Transfer na lotnisko Ben Gurion. Odlot do kraju ok 11:50 przylot na lotnisko w Warszawie godz. 14:25. Odprawa i przejaz autokarem na miejsce zbiórki. Przyjazd ok godz. 20:00

Cena 1 osoba: 1900 zł i 330 USD

Cena zawiera:

 • przejazd i powrót na lotnisko w Warszawie
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa – Tel-Aviv – Warszawa
 • na miejscu klimatyzowany autokar
 • polskojęzyczny przewodnik
 • ubezpieczenie KL i NW
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • 7 noclegów w hotelach 3* ze śniadaniem i obiadokolacją, pokoje 2-3 osobowe
 • wszystkie wstępy płatne do obiektów podanych w programie (dodatkowe płatne na miejscu)
 • taksówki na Górę Tabor
 • prom po Jeziorze Galilejskim
 • zestawy nagłaśniające
 • codzienna msza św.

Cena nie zawiera 100 USD płatne na miejscu (wstępy i napiwki)

Zapisy do 15.08.2019 z wpłatą 500 zł.