AKTUALNOŚCI

II niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019

 1. Dziś przed świątyniami zbiórka do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.
 2. W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne: droga krzyżowa w czwartek o godz. 17:30 w Mórkowie; w piątek o godz. 17:30 w Lipnie.
 3. Gorzkie żale w niedziele Wielkiego Postu. Msza św. o godz. 15:00 i nabożeństwo z kazaniem pasyjnym. Dziś w Mórkowie, za tydzień w Lipnie.
 4. W Wielkim Poście składamy daninę diecezjalną na potrzeby instytucji centralnych naszej Archidiecezji Poznańskiej, Seminarium Duchownego, Caritas, domu księży emerytów. Koperty – z daniną diecezjalną oraz ofiarą na kwiaty do Grobu Pańskiego składamy w czasie składki.
 5. Można regulować należności za śmieci cmentarne.
 6. Do nabycia wielkanocne paschaliki w cenie 7 zł.
 7. 10 maja (tj. piątek) organizujemy III Biesiadę Parafialną. Zapraszamy do udziału – koszt 70 złotych od osoby. Przed nami pokrycie kosztów związanych z renowacją obrazów z ołtarzy bocznych w kościele parafialnym.
 8. 18 maja (tj. sobota) w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu o godz. 12:00 mszą św. rozpocznie się czas nawiedzenia Wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Organizujemy pielgrzymkę do Poznania – koszt 20 zł. Zapisy u proboszcza. W naszej parafii nawiedzenie 24.09.
 9. Dziękuję za posprzątanie kaplicy w Lipnie i kościoła w Mórkowie. Proszę o posprzątanie kaplicy, państwa z Lipna, ul. Okrężnej 19, 21, natomiast kościoła w Mórkowie, państwa z Mórkowa 43 A, 43 B.
 10. Przewodnik katolicki: cena i wartość celibatu; bezżenność księży nie jest powołaniem do samotności.
 11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia niech Pan Bóg obficie błogosławi.

I niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019

  1. W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne: droga krzyżowa w czwartek o godz. 17:30 w Mórkowie; w piątek o godz. 17:30 w Lipnie.
  1. Gorzkie żale w niedziele Wielkiego Postu. Msza św. o godz. 15:00 i nabożeństwo z kazaniem pasyjnym. Kazania głosi ks. Mateusz Socha SChr. Nabożeństwa rozpoczynamy w Lipnie i następnie w Mórkowie.
  1. W Wielkim Poście składamy daninę diecezjalną na potrzeby instytucji centralnych naszej Archidiecezji Poznańskiej, Seminarium Duchownego, Caritas, domu księży emerytów. Koperty – z daniną diecezjalną oraz ofiarą na kwiaty do Grobu Pańskiego składamy w czasie składki.
  1. Można regulować należności za śmieci cmentarne.
  1. Za tydzień składka ekonomiczna, a przed świątyniami zbiórka do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.
  1. Do nabycia paschaliki w cenie 7 zł.
  1. 10 maja (tj. piątek) organizujemy III Biesiadę Parafialną. Zapraszamy do udziału – koszt 70 złotych od osoby. Przed nami pokrycie kosztów związanych z renowacją obrazów z ołtarzy bocznych w kościele parafialnym.
  1. 18 maja (tj. sobota) w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu o godz. 12:00 mszą św. rozpocznie się czas nawiedzenia Wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Organizujemy pielgrzymkę do Poznania – koszt 20 zł. Zapisy u proboszcza.
  1. Dziękuję za posprzątanie kaplicy w Lipnie i kościoła w Mórkowie. Proszę o posprzątanie kaplicy, państwa z Lipna, ul. Okrężnej 15, 17, natomiast kościoła w Mórkowie, państwa z Mórkowa 40, 41.
  1. Przewodnik katolicki: o współczesnych świętych, którzy są dla nas drogowskazem. Pierwsza część rekolekcji wielkopostnych z „Przewodnikiem Katolickim”
 1. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia niech Pan Bóg obficie błogosławi.

VIII niedziela zwykła – 03.03.2019

 1. Wielki Post rozpoczynamy Środą Popielcową, msze św. z obrzędem błogosławieństwa popiołu o godz. 8:00 i 18:00 w Lipnie, w Mórkowie o godz. 16:30. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Przed świątyniami zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
 2. W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne: droga krzyżowa w czwartek o godz. 17:30 w Mórkowie – w czasie tego nabożeństwa poświęcimy nową drogę krzyżową w kościele parafialnym; w Lipnie w piątek o godz. 17:30.
 3. Gorzkie żale w niedziele Wielkiego Postu. Msza św. o godz. 15:00 i nabożeństwo z kazaniem pasyjnym. Kazania głosić będzie ks. Mateusz Socha SChr. Nabożeństwa rozpoczynamy w Lipnie i następnie w Mórkowie.
 4. W Wielkim Poście składamy daninę diecezjalną na potrzeby instytucji centralnych naszej Archidiecezji Poznańskiej, Seminarium Duchownego, Caritas, domu księży emerytów. Koperty – z daniną diecezjalną oraz ofiarą na kwiaty do Grobu Pańskiego składamy w czasie składki.
 5. Można regulować należności za śmieci cmentarne. Zbliża się wiosna będziemy porządkować groby naszych bliskich. Bardzo proszę o uporządkowanie sprawy związanej z kamyszkiem znajdującym się na przejściach między grobami.
 6. Młodzież klasy 7 i 8 szkoły podstawowej wraz z rodzicami zapraszam w piątek na drogę krzyżową, mszę św. oraz spotkanie w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania.
 7. Dziękuję za posprzątanie kaplicy w Lipnie i kościoła w Mórkowie. Proszę o posprzątanie kaplicy, państwa z Lipna, ul. Okrężnej 11A, 13, natomiast kościoła w Mórkowie, państwa z Mórkowa 39.
 8. Przewodnik katolicki: Wyzwania dla Kościoła po watykańskim szczycie o ochronie nieletnich oraz o wielkopostnych pokusach.
 9. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia niech Pan Bóg obficie błogosławi.

VII niedziela zwykła – 24.02.2019

 1. Bóg zapłać! za złożone ofiary na składkę ekonomiczną.
 2. W piątek od godz. 8:00 odwiedziny chorych, od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź.
 3. Dziękuję za posprzątanie kaplicy w Lipnie i kościoła w Mórkowie. Proszę o posprzątanie kaplicy, państwa z Lipna, ul. Okrężnej 9, 11, natomiast kościoła w Mórkowie, państwa z Mórkowa 34, 36.
 4. Przewodnik katolicki: o tym, jak rozstrzygać konflikty sumienia na podstawie nauczania bł. kard. Johna Henry’ego Newmana. Numer z modlitewnikiem
 5. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia niech Pan Bóg obficie błogosławi.

***

JAK NIE JA, TO KTO?

JAK NIE DZIŚ, TO KIEDY?

Konto bankowe

72 1240 1499 1111 0010 2536 9965 z dopiskiem REMONT

URATUJ KOŚCIÓŁ I PRZEJDŹ DO HISTORII

2015 – remont fundamentów kościoła, kanałów wentylacyjnych oraz budowa kanalizacji deszczowej, wymiana posadzki boczne wejście, kaplica św. Józefa oraz magazyn;

2016 – nowe kinkiety oraz nagłośnienie (instalacja, wzmacniacz i mikrofony);

2017 – oddano do renowacji obraz z ołtarza głównego;

2017 – remont dachu kościoła (wieniec, konstrukcja, nowa dachówka, rynny);

2017 – nowe wejściowe drzwi boczne oraz wymalowanie wnętrza wejścia bocznego;

2018 – renowacja obrazu “Obcowanie Świętych” Gottlieb Rontz, 1859 r.:

2018 – trwają prace we wnętrzu świątyni

2018.10.21 – zakończono etap renowacji wnętrza

2019.02.10 – poświęcenie ołtarza przez Abp. Stanisława Gądeckiego, Metropolitę Poznańskiego

2019.03.07 – poświęcenie Drogi Krzyżowej