pw. Wszystkich Świętych w Mórkowie – Archidiecezja Poznańska

AKTUALNOŚCI

XXV niedziela zwykła – 23.09.2018

  1. Trwa remont kościoła parafialnego w Mórkowie, prace posuwają się w dobrym kierunku. Kościół jest malowany, została ułożona płytka klinkierowa, w tym tygodniu zostaną zamontowane ławki. Przewidywany termin otwarcia kościoła to 21 październik w tą niedzielę wszystkie msze św. w Mórkowie
  2. Z racji trwającego jeszcze remontu msze św. w tygodniu oraz w niedzielę będą odprawiane w Lipnie. Msze św. w niedziele, o godz. 8:00, 10:00 i 11:30.
  3. Bóg zapłać za ofiary na składkę ekonomiczną oraz dziękuję za indywidualne ofiary przekazane osobiście lub na konto parafii.
  4. RAZEM ZADBAJMY O NASZ WSPÓLNY DOMParafiada 2018, odbędzie się 7.10 w GOK w Lipnie od godz. 14:00. Zwracam się z wielką prośbą o tradycyjne placki (zapisy w zakrystii), nagrody na loterię i inne cenne rzeczy które pozwolą kolejny raz wesprzeć dzieła rozpoczęte a dające radość. Przewidziane licytacje to gwiazdy z sufitu prezbiterium oraz kłute gwoździe z ołtarza głównego. Nagrody na loterię przekazujemy na probostwo lub w piątki od godz. 19:00 na salkę OSP Lipno. Z nagród głównych to: lot motolotnią, tunel aerodynamiczny, piłki koszykowe, wejściówki na mecze. Spotkanie organizacyjne we wtorek o godz. 19:30 sala w Mórkowie.
  5. Dziękuję za posprzątanie kaplicy w Lipnie. Proszę o posprzątanie kaplicy, państwa z Lipna, ul. Jesienna 6, 14.
  6. Przewodnik katolicki: solidarny duch Europy – relacja ze spotkania Rady Konferencji Episkopatów Europy w Poznaniu. Koniec kryzysu wiary w Europie? – specjalny dodatek z zapisem debaty bislupów europejskich i głosem polskich publicystów.
  7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia niech Pan Bóg obficie błogosławi

***

***

Szanowni Państwo
Dnia 11 listopada 2018r. obchodzić będziemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza placówka pragnie aktywnie się włączyć w godne upamiętnienie w/w rocznicy oraz uczcić setną rocznicę bohaterskiego, zwycięskiego zrywu Wielkopolan, jakim było Powstanie Wielkopolskie.  Jednym z realizowanych przez nas działań będzie zorganizowanie wystawy złożonej   z pamiątek związanych z odzyskaniem niepodległości i budową państwowości polskiej w pierwszych latach II Rzeczypospolitej, dostępnej dla całej społeczności gminnej i wszystkich zainteresowanych.
W związku z tym zwracamy się do Państwa z wielką prośbą. Jeżeli dysponujecie Państwo (lub Państwa krewni albo znajomi) pamiątkami w postaci: starych zdjęć, dyplomów, zaświadczeń, świadectw, odznaczeń wojskowych, medali, monet, starych znaczków, gazet, książek, elementów mundurów, starych przedmiotów codziennego użytku z lat dwudziestych/ trzydziestych XX wieku prosimy o ich udostępnienie (poprzez możliwość wykonania kserokopii)  lub wypożyczenie na czas wystawy.
Informacje o posiadanych pamiątkach prosimy zgłaszać do sekretariatu szkoły lub osobiście.

Aldona Ginter 

p.o. Dyrektora Zespołu Szkół w Lipnie

***

JAK NIE JA, TO KTO?

JAK NIE DZIŚ, TO KIEDY?

Konto bankowe

72 1240 1499 1111 0010 2536 9965 z dopiskiem REMONT

URATUJ KOŚCIÓŁ I PRZEJDŹ DO HISTORII

2015 – remont fundamentów kościoła, kanałów wentylacyjnych oraz budowa kanalizacji deszczowej, wymiana posadzki boczne wejście, kaplica św. Józefa oraz magazyn;

2016 – nowe kinkiety oraz nagłośnienie (instalacja, wzmacniacz i mikrofony);

2017 – oddano do renowacji obraz z ołtarza głównego;

2017 – remont dachu kościoła (wieniec, konstrukcja, nowa dachówka, rynny);

2017 – nowe wejściowe drzwi boczne oraz wymalowanie wnętrza wejścia bocznego;

2018 – renowacja obrazu “Obcowanie Świętych” Gottlieb Rontz, 1859 r.:

2018 – trwają prace we wnętrzu świątyni.