AKTUALNOŚCI

Niedziela Chrztu Pańskiego – 13.01.2019

 1. Dzisiejszą niedzielą kończymy okres Bożego Narodzenia.
 2. W dniach od 18 – 25.01 – Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, natomiast 17.01 – Dzień Judaizmu.
 3. Za tydzień składka ekonomiczna.
 4. Odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Msza św. od poniedziałku do piątku o godz. 19:00. Bardzo proszę o informację o planowanych skromnych posiłkach. Ofiary z kolędy przeznaczamy na pokrycie kosztów zadłużenia związanego z remontem parafialnego kościoła. Kolęda od nr najniższego.
 5. Dziękuję za posprzątanie kaplicy w Lipnie i kościoła w Mórkowie. Proszę o posprzątanie kaplicy, państwa z Lipna, ul. Nowej 1, 1 A natomiast kościoła w Mórkowie państwa z Mórkowa 25 J, 25 H, klucze tradycyjnie u Pani Sołtys.
 6. Przewodnik katolicki: o chrześcijanach na Bliskim Wschodzie, którzy potrzebują wsparcia.
 7. Kalendarz Katolicki 2019 – Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu w cenie 3 zł. Kalendarz jest poświęcony pierwszemu nawiedzeniu Matki Bożej w Archidiecezji Poznańskiej w latach 1976-1978.
 8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia niech Pan Bóg obficie błogosławi.

Objawienie Pańskie – 06.01.2019 

 1. Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. O godz. 11:30 – msza św. dla Żywego Różańca i opłatek. Ofiary w tym dniu przeznaczamy na Krajowy Fundusz Misyjny.
 2. Dziś o godz. 16:00 z kościoła parafialnego w Mórkowie wyruszy Orszak Trzech Króli na Sale Wiejską i następnie wspólne kolędowanie w przepięknej scenerii. Organizatorzy zapraszają.
 3. Odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Msza św. od poniedziałku do piątku o godz. 19:00. Bardzo proszę o informację o planowanych skromnych posiłkach. Ofiary z kolędy przeznaczamy na pokrycie kosztów zadłużenia związanego z remontem parafialnego kościoła.
 4. Dziękuję za posprzątanie kaplicy w Lipnie i kościoła w Mórkowie. Proszę o posprzątanie kaplicy, państwa z Lipna, ul. Nowej 60A, 62 natomiast kościoła w Mórkowie państwa z Mórkowa 25 C, 25 D, klucze tradycyjnie u Pani Sołtys.
 5. Przewodnik katolicki: Kolęda
 6. Kalendarz Katolicki 2019 – Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu w cenie 3 zł. Kalendarz jest poświęcony pierwszemu nawiedzeniu Matki Bożej w Archidiecezji Poznańskiej w latach 1976-1978.
 7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia niech Pan Bóg obficie błogosławi.

Bożej Rodzicielki Maryi -01.01.2019

Życzę na Nowy 2019 rok słowami:

Prosiłem strażnika stojącego u wrót Nowego Roku: Daj mi światło, abym mógł bezpiecznie kroczyć w nieznane! On odpowiedział: idź śmiało w ciemność! Złóż tylko swe dłonie w ręce Boga. Będzie to dla ciebie lepsze niż światło i bezpieczniejsze niż znana nam droga.

Zawierz swoją przeszłość Bożemu Miłosierdziu; swoją teraźniejszość jego Miłości; i swoją przyszłość, Jego Opatrzności.

Szczęść Boże!

 

Miniony rok w liczbach:

Sakrament chrztu świętego – 26 (4)

Sakrament małżeństwa – 12

1 komunia święta – 30

Sakrament bierzmowania – 41

Pogrzeby – 20 (8)

Niedziela Świętej Rodziny – 30.12.2018

 1. W poniedziałek o godz. 17:00, msza św. dziękczynna z nabożeństwem kończąca miniony 2018 rok.
 2. We wtorek 1 stycznia: Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Modlitwy o Pokój – święto nakazane. Msze św. o godz. 10:00 w Mórkowie, oraz 11:30 i 18:00 w Lipnie.
 3. W piątek od godz. 8:00 odwiedziny chorych.
 4. Za tydzień Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. O godz. 11:30 – msza św. dla Żywego Różańca i opłatek. Poświęcenie kadzidła i kredy. Ofiary w tym dniu przeznaczamy na Krajowy Fundusz Misyjny.
 5. Za tydzień o godz. 16:00 z kościoła parafialnego w Mórkowie wyruszy orszak trzech króli na Sale Wiejską i następnie wspólne kolędowanie w przepięknej scenerii. Organizatorzy zapraszają.
 6. Odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Msza św. od poniedziałku do piątku o godz. 19:00. Bardzo proszę o informację o planowanych skromnych posiłkach. Ofiary z kolędy przeznaczamy na pokrycie kosztów zadłużenia związanego z remontem parafialnego kościoła.
 7. Dziękuję za posprzątanie kaplicy w Lipnie i kościoła w Mórkowie. Proszę o posprzątanie kaplicy, państwa z Lipna, ul. Nowej 54, 60, natomiast kościoła w Mórkowie państwa z Mórkowa 23, 25, klucze tradycyjnie u Pani Sołtys.
 8. Przewodnik katolicki:
 9. Kalendarz Katolicki 2019 – Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu w cenie 3 zł. Kalendarz jest poświęcony pierwszemu nawiedzeniu Matki Bożej w Archidiecezji Poznańskiej w latach 1976-1978.
 10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia niech Pan Bóg obficie błogosławi.

Boże Narodzenie – 25.12.2018

Nowonarodzony Jezus był mały i bezbronny, jak każde dziecko. Był jednak Bogiem, Panem wszechświata. Musieli o tym wiedzieć Mędrcy ze Wschodu i dlatego, kiedy znaleźli Dziecię „upadli na twarz i oddali Mu pokłon”.

Na Święta Bożego Narodzenia życzę mądrości, którą mieli Mędrcy i która to mądrość kazała im zgiąć kolana przed Dzieciątkiem Jezus. Świat potrzebuje pokornego klękania przed Bogiem i ofiarowania Mu wszystkiego, co najcenniejsze. Życzę radości i pokoju płynących z chwil spędzonych na kolanach przed Żłóbkiem Jezusa.

 

 1. W środę II święto Bożego Narodzenia, msze św. jak w niedzielę, wspieramy materialnie KUL, WT w Poznaniu i szkoły katolickie.
 2. Od czwartku odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Msze św. w dni powszednie o godz. 19:00.
 3. Dziękuję za posprzątanie kaplicy w Lipnie i kościoła w Mórkowie. Proszę o posprzątanie kaplicy, państwa z Lipna, ul. Nowej 50, 52, natomiast kościoła w Mórkowie państwa z Mórkowa 22 A, 22 B, klucze tradycyjnie u Pani Sołtys.
 4. Przewodnik katolicki: czy dziś też zdarzają się cuda. W numerze specjalny dodatek dla ludzi nieidealnych: Kochaj najlepiej jak potrafisz. Dziś numer z modlitewnikiem – wydanie świąteczne w cenie 10 zł.
 5. Kalendarz Katolicki 2019 – Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu w cenie 3 zł. Kalendarz jest poświęcony pierwszemu nawiedzeniu Matki Bożej w Archidiecezji Poznańskiej w latach 1976-1978.
 6. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia niech Pan Bóg obficie błogosław

***

JAK NIE JA, TO KTO?

JAK NIE DZIŚ, TO KIEDY?

Konto bankowe

72 1240 1499 1111 0010 2536 9965 z dopiskiem REMONT

URATUJ KOŚCIÓŁ I PRZEJDŹ DO HISTORII

2015 – remont fundamentów kościoła, kanałów wentylacyjnych oraz budowa kanalizacji deszczowej, wymiana posadzki boczne wejście, kaplica św. Józefa oraz magazyn;

2016 – nowe kinkiety oraz nagłośnienie (instalacja, wzmacniacz i mikrofony);

2017 – oddano do renowacji obraz z ołtarza głównego;

2017 – remont dachu kościoła (wieniec, konstrukcja, nowa dachówka, rynny);

2017 – nowe wejściowe drzwi boczne oraz wymalowanie wnętrza wejścia bocznego;

2018 – renowacja obrazu “Obcowanie Świętych” Gottlieb Rontz, 1859 r.:

2018 – trwają prace we wnętrzu świątyni

2018.10.21 – zakończono etap renowacji wnętrza