AKTUALNOŚCI

XXIII niedziela zwykła – 08.09.2019

  1. Już niespełna kilkanaście dni dzieli nas od Nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej, 24/25.09. Bardzo proszę, weźmy licznie udział w powitaniu, mszach św. oraz czuwaniu. Proszę, niech wyrazem naszej otwartości i gościnności będą udekorowane wszystkie domy naszej parafii, wywieszone flagi. Są gotowe pomoce dekoracyjne. Można nabywać flagi biało-czerwone, biało-niebieskie i żółto-białe, chorągiewki, emblematy maryjne, girlandy z proporczyków, modlitewniki. Materiały dekoracyjne do nabycia po mszach św. w pomieszczeniach przy wyjściu ze świątyń także w dni powszednie. Nie odkładajmy tych spraw na ostatni dzień.
  2. Plan nawiedzenia rekolekcji oraz dekoracji naszych miejscowości na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  3. Dziś i za tydzień przed kościołami zbiórka do puszek na kwiaty do dekoracji tronu Matki Bożej.
  4. W dniu nawiedzenia nastąpi zmiana organizacji ruchu – dotyczy parkingów. Parkingi dostępne na boisku nowicjatu oraz drogi boczne w Mórkowie. Parking przy kościele oraz wjazd do nowicjatu przeznaczony zostaje dla samochodu – kaplicy oraz wozów strażackich.
  5. W dniu 6.10 – organizujemy kolejną parafiadę w GOK w Lipnie. Myślimy o dalszych planach remontowych zewnętrznej części kościoła, po konsultacjach z RD i RE rozkładamy tą inwestycję na etapy: pierwszy etap to zakup materiałów budowlanych. Bardzo proszę w imieniu parafii nie własnym o zrozumienie i zaangażowanie się w przygotowanie tradycyjnych placków, nagród i innych niezbędnych rzeczy do tego przedsięwzięcia.
  6. Przygotowanie do bierzmowania – klasy 7 i 8 w poniedziałek po wieczornej mszy św., kasa 1 średnia – w piątek po wieczornej mszy św.
  7. Dziękuję za posprzątanie naszych świątyń. Proszę o posprzątanie kaplicy w Lipnie, państwa z ul. Pocztowa nr 11, 13; natomiast kościoła w Mórkowie, państwa z Mórkowa 8, 8A.
  8. Przewodnik katolicki: prawo do bycia rodzicem.
  9. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia niech Pan Bóg obficie błogosławi.

***

JAK NIE JA, TO KTO?

JAK NIE DZIŚ, TO KIEDY?

Konto bankowe

72 1240 1499 1111 0010 2536 9965 z dopiskiem REMONT

URATUJ KOŚCIÓŁ I PRZEJDŹ DO HISTORII

2015 – remont fundamentów kościoła, kanałów wentylacyjnych oraz budowa kanalizacji deszczowej, wymiana posadzki boczne wejście, kaplica św. Józefa oraz magazyn;

2016 – nowe kinkiety oraz nagłośnienie (instalacja, wzmacniacz i mikrofony);

2017 – oddano do renowacji obraz z ołtarza głównego;

2017 – remont dachu kościoła (wieniec, konstrukcja, nowa dachówka, rynny);

2017 – nowe wejściowe drzwi boczne oraz wymalowanie wnętrza wejścia bocznego;

2018 – renowacja obrazu “Obcowanie Świętych” Gottlieb Rontz, 1859 r.:

2018 – trwają prace we wnętrzu świątyni

2018.10.21 – zakończono etap renowacji wnętrza

2019.02.10 – poświęcenie ołtarza przez Abp. Stanisława Gądeckiego, Metropolitę Poznańskiego

2019.03.07 – poświęcenie Drogi Krzyżowej

2019.05.06 – obrazy Matki Bożej z Dzieciątkiem i św. Józefa z Dzieciątkiem po renowacji