AKTUALNOŚCI

XXXII niedziela zwykła – 10.11.2019

  1. Jutro Święto Niepodległości, msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9:00 w Lipnie.
  2. W piątek przygotowanie do sakramentu bierzmowania, o godz. 18:00 msza św. i spotkanie dla klas 7 i 8.
  3. W sobotę mszą św. w Lipnie o godz. 16:00 rozpocznie się uroczystość poświęcenia nowej strażnicy OSP w Lipnie.
  4. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca składka ekonomiczna.
  5. Spotkanie przed pielgrzymką do Ziemi Świętej w niedzielę 17.11 o godz. 16:00 na Sali Wiejskiej w Mórkowie.
  6. Dziękuję za posprzątanie naszych świątyń. Proszę o posprzątanie kaplicy w Lipnie, państwa z ul. Powstańców Wlkp. nr 16, 18; natomiast kościoła w Mórkowie, państwa z Mórkowa 22 a, b.
  7. Przewodnik katolicki: Rozmowa z prymasem Wojciechem Polakiem o tym, gdzie szukać prawdy, kogo słuchać i czym naprawdę żyje Kościół w Polsce
  8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia niech Pan Bóg obficie błogosławi.

***

Za nami czas pielgrzymki Nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej w naszej parafii. Składam moje podziękowanie, najpierw za ten niezwykły czas – nie da się ocenić wymiaru duchowego – teraz jest ten czas zbierania tych owoców. Ale daje się ocenić ten wymiar materialny. Kochani moi, dziękuję Wam za gościnność wyrażoną przepiękną dekoracją waszych domów i naszych miejscowość. Dziękuję za udekorowanie, przygotowanie i posprzątanie naszych świątyń – za ofiary na kwiaty, za przepiękną dekorację i konstrukcję tronu oraz kwietnika. Dziękuję służbą – policji i OSP Mórkowo i Lipno, za zabezpieczenie, eskortowanie oraz za wystawienie warty. Dziękuję za przygotowanie procesji oraz liturgii mszy św.: pocztom sztandarowym, dzieciom, osobom niosącym obraz, ministrantom, lektorom. Dziękuję za oprawę muzyczną panom organistom oraz orkiestrze z Włoszakowic. Dziękuję za obecność Nowicjatu Księży Chrystusowców. Dziękuję za przygotowanie kapliczki Matki Bożej w Mórkowie – niech będzie naszym wotum za czas nawiedzenia. Dziękuję wszystkim którzy wspierali mnie w tym czasie dobrymi radami i dobrym słowem – kogokolwiek i o cokolwiek prosiłem zawsze było to czynione z wielką życzliwością. Dziękuję że byliście obecni przez cały czas Nawiedzenia. Dziękuję za to, że takie chwile potrafią nas jednoczyć. Bardzo dziękuję – jesteście wielcy.

***

Z wielką radością uczestniczyłem w powitaniu Matki Bożej! Gratuluję! Przyjęliście Maryję po Królewsku – przybyła przecież Królowa Polski. Niech dobry Bóg błogosławi Księdzu Proboszczowi Zbigniewowi i całej Wspólnocie!

Bp. Grzegorz Balcerek

***

JAK NIE JA, TO KTO?

JAK NIE DZIŚ, TO KIEDY?

Konto bankowe

72 1240 1499 1111 0010 2536 9965 z dopiskiem REMONT

URATUJ KOŚCIÓŁ I PRZEJDŹ DO HISTORII

2015 – remont fundamentów kościoła, kanałów wentylacyjnych oraz budowa kanalizacji deszczowej, wymiana posadzki boczne wejście, kaplica św. Józefa oraz magazyn;

2016 – nowe kinkiety oraz nagłośnienie (instalacja, wzmacniacz i mikrofony);

2017 – oddano do renowacji obraz z ołtarza głównego;

2017 – remont dachu kościoła (wieniec, konstrukcja, nowa dachówka, rynny);

2017 – nowe wejściowe drzwi boczne oraz wymalowanie wnętrza wejścia bocznego;

2018 – renowacja obrazu “Obcowanie Świętych” Gottlieb Rontz, 1859 r.:

2018 – trwają prace we wnętrzu świątyni

2018.10.21 – zakończono etap renowacji wnętrza

2019.02.10 – poświęcenie ołtarza przez Abp. Stanisława Gądeckiego, Metropolitę Poznańskiego

2019.03.07 – poświęcenie Drogi Krzyżowej

2019.05.06 – obrazy Matki Bożej z Dzieciątkiem i św. Józefa z Dzieciątkiem po renowacji